The week ahead: Horsham sport fixtures January 26-31
RYMAN LEAGUE
South Division
Saturday January 26
Burgess Hill Town v Walton Casuals
Chipstead v Hythe Town
Corinthian Casuals v Sittingbourne
Folkestone Invicta v Crawley Down Gatwick
Horsham v Herne Bay
Leatherhead v Dulwich Hamlet
Maidstone Utd v Merstham
Three Bridges v Faversham Town
Tooting & Mitcham v Ramsgate
Walton & Hersham v Eastbourne Town
Whitstable Town v Worthing
Tuesday January 29
Burgess Hill Town v Hythe Town
Dulwich Hamlet v Crawley Down Gatwick
Faversham Town v Tooting & Mitcham
Horsham v Whitstable Town
Merstham v Walton & Hersham
Three Bridges v Corinthian-Casuals
Walton Casuals v Ramsgate
Wednesday January 30
Folkestone Invicta v Chipstead
SUSSEX COUNTY LEAGUE
Division 1
Saturday January 26
Arundel v Dorking Wanderers
Crowborough Athletic v East Preston
East Grinstead Town v AFC Uckfield
Hassocks v Chichester City
Pagham v Hailsham Town
Ringmer v Horsham YMCA
Selsey v Lingfield
Sidley Utd v Shoreham
St Francis Rangers v Worthing Utd
Tuesday January 29
Arundel v Pagham
Hassocks v Horsham YMCA
Lingfield v Hailsham Town
Ringmer v Dorking Wanderers
Rye Utd v Sidley Utd
St Francis Rangers v Shoreham
Worthing Utd v AFC Uckfield
Division 2
Saturday January 26
Bexhill Utd v Loxwood
Eastbourne Utd AFC v Broadbridge Heath
Little Common v Newhaven
Midhurst & Easebourne v Mile Oak
Oakwood v Wick
Rustington v Steyning Town
Southwick v Seaford Town
Storrington v Saltdean Utd
Westfield v Littlehampton
Tuesday January 29
Littlehampton Town v Southwick
Division 3
Saturday January 26
Hurstpierpoint v Roffey
Ifield v Uckfeild Town
Rottingdean Village v Sidlesham
TD Shipley v Ferring
Reserve Section
West Division
Saturday January 26
Broadbridge Heath v Midhurst & Easebourne
Steyning Town v Selsey
CUP FIXTURES
SCFA Intermediate Cup (Round 5)
Saturday January 26
Billinghurst v Haywards Heath Town
Clymping v Hassocks Res
Cowfold v Wittering Utd
Vernon Wentworth Cup (Round 3)
Saturday January 26
Barnham v Bosham
GSK Sports v Southwick Res
SCFA RUR Charity Cup (Round 4)
Tuesday January 29
Crowborough Athletic v Newhaven
Eastbourne Utd AFC v Broadbridge Heath
Little Common v East Preston
SCFA Senior Cup (Round 3)
Wednesday January 30
Peacehaven & Telscombe v Hastings Utd
Malcolm Simmonds Memorial Cup
Saturday January 26
Selsey A v Clymping Reserves
Tony Kopp Cup
Saturday January 26
Horsham Crusaders v Border Wanderers
Trophyman Cup (Round 3)
Sunday January 27
Ajax Kings Arms v Norfolk Utd
WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE
Saturday January 26
Premier Division
Holbrook v Barnham Reserves
Hunston CC v West Chiltington
Lancing Utd v Upper Beeding
Lavant v Faygate Utd
Watersfield v Newtown Villa
Division 1
Barns Green v Cowfold Reserves
Henfield v East Dean
Petworth v Pulborough
Southwater v Yapton
Division 2 North
Newdigate v Holbrook Reserves
Ockley v Partridge Green
Rudgwick v Horsham Trinity
Upper Beeding Reserves v Alfold
Division 2 South
Fernhurst Sports v Hunston CC Reserves
Division 3 North
Alfold Reserves v Southwater Reserves
Cowfold III v Ewhurst
Slinfold v Henfield Reserves
TD Shipley Reserves v Wisborough Green
Division 3 South
Bosham Reserves v Harting
Rustington Park Seniors v Lavant Reserves
Stedham Utd v Nyetimber Pirates
Yapton Reserves v Whyke Utd
Division 4 North
Capel Reserves v Horsham Bap & Am
Henfield III v Holbrook III
Horsham Olympic v Rowfant Village
Horsham Trinity Reserves v Rudgwick Reserves
Pulborough Reserves v Billingshurst III
Division 4 South
Ambassadors v Regis Veterans
Bracklesham v The Sportsman
Felpham Colts v Lancing Utd Reserves
Lake Road Rangers v Predators Reserves
Whyke Utd Reserves v Coal Exchange
Division 5 North
Ewhurst Reserves v Newdigate Reserves
Faygate Utd III v Horsham Olympic Reserves
Holbrook IV v Horsham Sparrows Mens FC
Horsham Bap & Am Reserves v Barns Green Res
Horsham Trinity III v Horsham Crusaders Res
Division 5 Central
Billingshurst Athletic v Petworth Reserves
Fittleworth Reserves v Plaistow
Partridge Green Reserves v Amberley
West Chiltington Reserves v Slinfold Reserves
Wisborough Green Reserves v Southwater III
Division 5 South
Chapel v Milland
Hammer Utd Reserves v Felpham Colts Reserves
Harting Res v Lodsworth Reserves
Tangmere Reserves v Fernhurst Sports Reserves
The Crown FC v Wheatsheaf Bognor Regis
Worthing and Horsham sunday league
Sunday January 27
Division 1
Ajax LA v Marquis Rangers
Battle FC v Angmering Sunday
Fresh FC v BC Rovers
Henfield v Hillbarn Athletic
Division 2
Hillbarn Athletic Res v Angmering Sunday Res
Lancing Town v Broadwater Celtic
Worthing Minors v FC Boca Seniors
Division 3
Arun View v Grattons
CHS United v The Vine
FC Gyro v Goring FC
Marquis Rangers Reserves v Northmore
PHS United v Southwater
Division 4
Forest Recommission v The Sabbath
Horsham 1881 v Boston Rangers FC
Upper Beeding v GSK Sports
Worthing Park Vale Reserves v Shelley Arms
Worthing Rebels v Tarring Wanderers
Division 5
BC Rovers Reserves v The Village
Dolphin v AFC Warwick
Durrington FC v PSV Elgin
Rudgwick v Smugglers
Southwater Reserves v Worthing Minors Res
Worthing Rebels Reserves v Goring FC Reserves
RUGBY
London 3 South East
Fixtures - Saturday January 26
Gillingham Anchorians v Uckfield
Horsham v Bromley
Maidstone v Tunbridge Wells
Park House v Ashford
Sheppey v Pulborough
Vigo v Folkestone
Sussex 1
Fixtures - Saturday January 26
Brighton II v Newick
Eastbourne v Hove III
Haywards Heath II v Burgess Hill
Lewes II v Holbrook
Rye v Midhurst
Seaford v Chichester III
Sussex 2 West
Fixtures - Saturday January 26
Horsham II v Shoreham II
Worthing Senior v Barns Green
Norfolk Arms v Sussex Police
Chichester IV v St Francis
Sussex 3 West
Fixtures - Saturday January 26
Holbrook II v Midhurst II
Bognor III v Horley II
hockey
Kent/Sussex Regional 1
Fixtures - Saturday January 26
Brighton & Hove 2 v Folkestone 1
Holcombe 2 v Horsham 1
Kings & Alleyns 1 v Herne Bay 1
Marden Russets 1 v BBHC 1
Old Bordenians 1 v Old Williamsonians 1
Worthing 1 v Tunbridge Wells 1