DCSIMG

The week ahead: Sports fixtures November 16-21

Pulborough v Maidstone

Pulborough v Maidstone

Cathing a game this week? Check what’s on where with our fixture update.

Football

Ryman Division 1 South

Saturday November 17

Corinthian Casuals v Ramsgate

Crawley Down Gatwick v Eastbourne Town

Dulwich Hamlet v Herne Bay

Folkestone Invicta v Three Bridges

Leatherhead v Horsham

Maidstone Utd v Walton Casuals

Merstham v Faversham Town

Sittingbourne v Tooting & Mitcham

Walton & Hersham v Burgess Hill Town

Whistable Town v Chipstead

Worthing v Hythe Town

Tuesday November 20

Ramsgate v Sittingbourne

SUSSEX COUNTY LEAGUE

Division 1

Saturday November 17

AFC Uckfield v Pagham

Arundel v Ringmer

Crowborough Athletic v Hassocks

Lingfield v Lancing

Shoreham v East Grinstead

Sidley Utd v Dorking Wanderers

St Francis Rangers v Chichester City

Worthing Utd v Redhill

Tuesday November 20

Arundel v Pagham

Shoreham v Hailsham Town

Division 2

Saturday November 17

Bexhill Utd v Oakwood

Broadbridge Heath v Southwick

Mile Oak v Little Common

Rustington v Storrington

Saltdean Utd v Loxwood

Westfield v Newhaven

Wick v Eastbourne Utd AFC

Division 3

Saturday November 17

Billingshurst v Clymping

Ferring v Roffey

Ifield v Rottingdean Village

Sidlesham v Barnham

Reserve Section West

Saturday November 17

Loxwood v Steyning Town

Midhurst & Easebourne v Storrington

CUP FIXTURES

FA Challenge Vase (Round 2)

Saturday November 17

Amersham Town v Rye Utd

Horsham YMCA v Ardley Utd

Littlehampton Town v Hanworth Vila

Oxford City Nomads v Peacehaven & Telscombe

Division 2 Challenge Cup (Round 2)

Saturday November 17

Steyning Town v Midhurst & Easebourne

SCFA Intermediate Cup (Round 3)

Saturday November 17

Eastbourne Town Res v Uckfield Town

Division 3 Challenge Cup (Round 1)

Saturday November 17

TD Shipley v Haywards Heath Town (at HH)

Reserve Section Challenge Cup (Round 1)

Saturday November 17

Ringmer v Broadbridge Heath

Vernon Wentworth Cup (Round 2)

Saturday November 17

Southwick Res v Newhaven Res

Bareham Trophy

Saturday November 17

Tangmere Reserves v Bracklesham

Wittering Utd Reserves v The Vardar Vip FC

Centenary Cup

Saturday November 17

Alfold v Barns Green

Clymping Reserves v Fernhurst Sports

Southwater v Newtown Villa Reserves

Stedham Utd v Upper Beeding

Yapton v Capel

Division 4 Cup

Saturday November 17

Ambassadors v Hammer Utd

Horsham Bap & Am v Lancing Utd Reserves

Malcolm Simmonds Memorial Cup

Saturday November 17

Hunston CC v Pulborough

Petworth v East Dean

Watersfield v Cowfold

Tony Kopp Cup

Saturday November 17

West Chiltington Reserves v Capel Reserves

Sussex County Challenge Cup (Round 2)

Sunday November 18

Ajax LA v Angmering Sunday

Sussex County Challenge Trophy (Round 2)

Sunday November 18

A1FC v Hillbarn Athletic Reserves

Avisford Sports v PSV Elgin

Goring v East Brighton

Lord Nelson v Marquis Rangers Reserves

PHS United v Raeburn Rangers

Wisborough Green v FC Boca Seniors

Worthing Park Vale Reserves v Queens Park

Division 1 Cup (Round 1)

Sunday November 18

Worthing Park Vale v BC Rovers

SCFA Senior Cup (Round 2)

Tuesday November 20

Burgess Hill Town v Rye Utd

SCFA RUR Charity Cup (Round 3)

Tuesday November 20

East Preston v Dorking Wanderers

Eastbourne Utd AFC v Lingfield

Little Common v Mile Oak

Littlehampton Town v Redhill

Newhaven v Lancing

Storrington v Crowborough Athletic

WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE

Saturday November 17

Premier Division

Barnham Reserves v Holbrook

Bosham v Faygate Utd

Lancing Utd v West Chiltington

Lavant v Newtown Villa

Division 1

Cowfold Reserves v Selsey A

Henfield v Wittering Utd

Division 2 North

Ockley v Faygate Utd Reserves

Partridge Green v Holbrook Reserves

Upper Beeding Reserves v Newdigate

Division 2 South

Tangmere v Graffham

Lodsworth v Fittleworth

Rogate 08 FC v Boxgrove

Division 3 North

Ashington Rovers v Forest FC

Cowfold III v TD Shpiley Reserves

Wisborough Green v Alfold Reserves

Division 3 South

Harting v Lavant Reserves

Rustington Park Seniors v Bosham Reserves

Whyke Utd v Yapton Reserves

Division 4 North

Billingshurst III v Holbrook III

Border Wanderers v Henfield III

Pulborough Reserves v Horsham Olympic

Rudgwick Reserves v Horsham Trinity Reserves

Division 4 South

Lake Road Rangers v Coal Exchange

Regis Veterans v Whyke Utd Reserves

The Sportsman v Predators Res

Division 5 North

Barns Green Res v Horsham Sparrows Mens FC

Ewhurst Reserves v Faygate Utd III

Holbrook IV v Horsham Crusaders Reserves

Horsham Olympic Res v Horsham Trinity III

Newdigate Reserves v Horsham Bap & Am Res

Division 5 Central

Amberley v Partridge Green Reserves

Billingshurst Athletic v Southwater III

Fittleworth Reserves v Petworth Reserves

Slinfold Reserves v Wisborough Green Reserves

Division 5 South

Chapel v Hammer Utd Reserves

Felpham Colts Res v Wheatsheaf Bognor Regis

Fernhurst Sports Reserves v The Crown FC

Milland v Harting Reserves

Worthing and Horsham sunday league

Sunday November 18

Division 1

Ajax Kings Arms v Hillbarn Athletic

Henfield v Battle FC

Marquis Rangers v Fresh FC

Division 2

Broadwater Celtic v Hillbarn Athletic Reserves

PRC Eindhoeven v EBR Athletic

Worthing Minors v Lancing Town

Division 3

CHS United v FC Gyro

Grattons v Northmore

Norfolk Utd v Southwater

The Vine v Arun View

Division 4

Kaiser Jugs v Forest Recommission

Shelley Arms v Amberley Knights

Tarring Wanderers v GSK Sports

The Sabbath v Upper Beeding

Worthing Rebels v Horsham 1881

Division 5

Durrington v Goring FC Reserves

Rudgwick v Worthing Minors Reserves

Southwater Reserves v Smugglers

The Village v BC Rovers Reserves

Worthing Rebels Reserves v Dolphin

Rugby

London 3 South East

Bromley v Pulborough

Folkestone v Uckfield

Gillingham Anchorians v Ashford

Horsham v Maidstone

Sheppey v Park House

Vigo v Tunbridge Wells

Sussex 1

Fixtures - Saturday November 17

Brighton II v Seaford

Eastbourne v Haywards Heath II

Holbrook v Midhurst

Lewes II v Chichester II

Newick v Hove III

Rye v Burgess Hill

Sussex 2 West

Fixtures - Saturday November 17

Chichester IV v Shoreham II (Veterans)

Norfolk Arms v Horsham II

St Francis v Pulborough II

Sussex Police v Bognor 2nd XV

Sussex 3 West

Fixtures - Saturday November 17

Bognor III v Holbrook II

Horley II v Worthing V

Horsham III (Casuals) v Midhurst

Pulborough III v St Francis II

Hockey

England Hockey League: Women’s Conference East

Sevenoaks v Harleston Magpies

Horsham v Oxford Hawks

Wimbledon v Ipswich

St Albans v Bromley & Beckenham

Old Loughtonians v Chelmsford

South Hockey League: Kent/Sussex Regional

Holcombe 2 v Brighton & Hove 2

Horsham 1 v Old Williamsonians 1

Kings & Alleyns 1 v BBHC 1

Old Bordenians 1 v Herne Bay 1

Tunbridge Wells 1 v Folkestone 1

Worthing 1 v Marden Russets 1

 

Comments

 
 

Back to the top of the page