DCSIMG

The week ahead: October 19

Taking in a match this week? Take your pick from our weekly fixture update

Football

Ryman League

South Division

Saturday October 20

Crawley Down Gatwick v Folkestone Invicta

Dulwich Hamlet v Leatherhead

Eastbourne Town v Walton & Hersham

Faversham Town v Three Bridges

Herne Bay v Horsham

Hythe Town v Chipstead

Merstham v Maidstone Utd

Ramsgate v Tooting & Mitcham

Sittingbourne v Corinthian-Casuals

Walton Casuals v Burgess Hill Town

Worthing v Whitstable Town

Sussex County League

Division 1

Saturday October 20

Crowborough Athletic v Chichester City

Hailsham Town v Dorking Wanderers

Horsham YMCA v Arundel

Lancing v AFC Uckfield

Pagham v Ringmer

Redhill v Peacehaven & Telscombe

Selsey v Rye Utd

Shoreham v Worthing Utd

Sidley Utd v Lingfield

Tuesday October 23

AFC Uckfield v Sidley Utd

Arundel v Redhill

St Francis Rangers v East Preston

Division 2

Saturday October 20

Little Common v Saltdean Utd

Newhaven v Broadbridge Heath

Rustington v Mile Oak

Southwick v Loxwood

Wick v Oakwood

Division 3

Saturday October 20

Clymping v Billingshurst

Rottingdean Village v Roffey

Reserve Section (West)

Saturday October 20

Broadbridge Heath v Steyning Town

Ferring v Storrington

Cup Fixtures

SCFA Senior Cup (Round 1)

Friday October 19

St Francis Rangers v Hassocks

Saturday October 20

East Grinstead Town v East Preston

Eastbourne Utd AFC v Midhurst & Easebourne

Littlehampton Town v Westfield

Storringotn v Seaford Town

Tuesday October 23

Broadbridge Heath v Peacehaven & Telscombe

Chichester City v Oakwood

Horsham YMCA v Bexhill Utd

Little Common v Crowbrough Athletic

Pagham v Rustington

Ringmer v Rye Utd

Saltdean Utd v Newhaven

Southwick v Wick

Wednesday October 24

Steyning Town v Shoreham

Division 2 Challenge Cup (Round 1)

Saturday October 20

Steyning Town v Bexhill Utd

Division 3 Challenge Cup (Round 1)

Saturday October 20

Barnham v Uckfield Town

Ifield v Hurstpierpoint

Sidlesham v Ferring

TD Shipley v Haywards Heath Town

SCFA Intermediate Cup (Round 2)

Saturday October 20

Rye Utd Res v Peacehaven Utd

Centenary Cup

Saturday October 20

Petworth v Predators

Division 4 Cup

Saturday October 20

Predators Res v Whyke Utd Res

Malcolm Simmonds Memorial Cup

Saturday October 20

Yapton v Lancing Utd

Tony Kopp Cup

Saturday October 20

Ewhust v Rowfant Village

Forest FC v Billingshurst III

Henfield Reserves v Billingshurst Athletic

Horsham Crusaders v Border Wanderers

Sussex Intermediate Cup

Saturday October 20

Wittering Utd v Lindfield

Sussex Junior Cup

Saturday October 20

Orington v Athletico Arundel

West Chiltington Reserves v Roffey Reserves

Division 1 Cup

Sunday October 21 (Round 1)

Henfield v Fresh FC

Division 2 Cup

Sunday October 21 (Round 1)

EBR Athletic v Hillbarn Athletic Reserves

Division 3 Cup

Sunday October 21 (Round 1)

FC Gyro v Wisborough Green

Goring FC v Southwater

Grattons v Arun View

Northmore v The Vine

Division 4 Cup (Round 1)

Sunday October 21

Amberley Knights v Kaiser Jugs

GSK Sports v Forest Recommission

Tarring Wanderers v Worthing Park Vale Res

Upper Beeding v Horsham 1881

Division 5 Cup (Round 1)

Sunday October 21

AFC Warwick v Goring FC Reserves

BC Rovers Reserves v Dolphin

Durrington v The Village

Worthing Minors Reserves v Smugglers

FA Sunday Cup (Round 1)

Sunday October 21

AFC Kumazi Strikers v Ajax LA

Rosehill Athletic v Marquis Rangers

Worthing Park Vale v Barnes Albion

John O’Hara League Cup (Round 2)

Tuesday October 23

Lingfield v Dorking Wanderers

WEST Sussex FOOTBALL league

Saturday October 20

Premier Division

Holbrook v Hunston CC

Lavant v Bosham

Newtown Villa v Cowfold

Upper Beeding v Barnham Reserves

Watersfield v West Chiltington

Division 1

Cowfold Reserves v Clymping Reserves

Pulborough v Barns Green

Selsey A v East Dean

Division 2 North

Alfold v Billingshurst Reserves

Capel v Holbrook Reserves

Faygate Utd Reserves v Hosham Trinity

Ockley v Upper Beeding

Rudgwick v Newdigate

Division 2 South

Fernhurst Sports v Graffham

Fittleworth v Newtown Villa Reserves

Hunston CC Reserves v Boxgrove

Lodsworth v Tangmere

Division 3 North

Ashington Rovers v TD Shipley Reserves

Cowfold III v Slinfold

Southwater Reserves v Wisborough Green

Division 3 South

Bosham Reserves v Harting

Nyetimber Pirates v Rustington Park Seniors

Stedham Utd v Lavant Reserves

The Vardar Vip FC v Yapton Reserves

Whyke Utd v Wittering Utd Reserves

Division 4 North

Holbrook III v Henfield III

Horsham Olympic v Capel Resrves

Horsham Trinity Reserves v Rudgwick Reserves

Division 4 South

Ambassadors v Felpham Colts

Bracklesham v Regis Veterans

Lake Road Rangers v Hammer Utd

Lancing Utd Reserves v Coal Exchange

Division 5 North

Faygate Utd III v Holbrook IV

Horsham Bap & Am Reserves v Ewhurst Reserves

Horsham Sparrows Mens v Horsham Trinity III

Newdigate Reserves v Horsham Crusaders Res

Division 5 Central

Amberley v Southwater III

Partridge Green Reserves v Plaistow

Slifold Reserves v Petworth Reserves

Wisborough Green Reserves v Watesfield Res

Division 5 South

Felpham Colts Reserves v Stedham Utd Reserves

Hammer Utd Reserves v Tangmere Reserves

Harting Reserves v The Crown

Milland v Lodsworth Reserves

Wheatsheaf Bognor Regis v Chapel

Worthing and Horsham sunday league

Sunday October 21

Division 1

Ajax Kings Arms v Battle FC

Goring Rangers v BC Rovers

Hillbarn Athletic v Angmering Sunday

Division 2

Angmering Sunday Reserves v LC United

Broadwater Celtic v Lancing Town

FC Boca Seniors v PRC Eindhoven

Division 3

Norfolk Utd v CHS Utd

PHS United v Marquis Rangers Reserves

Division 4

The Sabbath v Shelley Arms

Worthing Rebels v Boston Rangers

Division 5

PSV Elgin v Southwater Reserves

Rudgwick v Worthing Rebels Reserves

RUGBY RESULTS & FIXTURES

Fixtures - Saturday October 20

London 3 South East

Ashford v Park House

Bromley v Horsham

Folkestone v Vigo

Pulborough v Sheppey

Tunbridge Wells v Maidstone

Uckfield v Gillingham Anchorians

Sussex 1

Burgess Hill v Haywards Heath II

Chichester III v Seaford

Holbrook v Lewes II

Hove II v Eastbourne II

Midhurst v Rye

Newick v Brighton II

Sussex 2 West

Horsham II v Worthing Senior

Shoreham II v Sussex Police

Pulborough II v Barns Green

Norfolk Arms v St Francis

Sussex 3 West

Worthing Senior II v Horsham III

St Francis II v Midhurst II

Chichester V v Horley II

Hockey

Saturday October 20

EHL Women’s Conference East

Sevenoaks v Old Loughtonians

Bromley & Beckenham v Ipswich

Chelmsford v Harleston Magpies

St Albans v Oxford Hawks

Wimbledon v Horsham

South League Kent/Sussex Regional

Brighton & Hove 2 v BBHC 1

Holcombe 2 v Old Williamsonians 1

Kings & Alleyns 1 v Tunbridge Wells 1

Marden Russets 1 v Herne Bay 1

Old Bordenians 1 v Folkestone 1

Worthing 1 v Horsham 1

 

Comments

 
 

Back to the top of the page