The week ahead: Fixtures February 21-27

JPCT 16-02-13 S13083109x Storrington v Loxwood -photo by steve cobb

JPCT 16-02-13 S13083109x Storrington v Loxwood -photo by steve cobb

0
Have your say

Taking in a game this week? Take your pick from our fixtures service.

Football

RYMAN LEAGUE

South Division

Saturday February 23

Burgess Hill Town v Folkestone Invicta

Chipstead v Faversham Town

Corinthian Casuals v Whitstable Town

Eastbourne Town v Dulwich Hamlet

Herne Bay v Maidstone Utd

Hythe Town v Merstham

Leatherhead v Walton Casuals

Sittingbourne v Crawley Down Gatwick

Three Bridges v Horsham

Tooting & Mitcham v Worthing

Walton & Hersham v Ramsgate

Tuesday February 26

Burgess Hill Town v Crawley Down Gatwick

Dulwich Hamlet v Walton & Hersham

Faversham Town v Ramsgate

Horsham v Eastbourne Town

Maidstone Utd v Whitstable Town

Merstham v Corinthian Casuals

Three Bridges v Worthing

Walton Casuals v Chipstead

Wednesday February 27

Folkestone Invicta v Sittingbourne

SUSSEX COUNTY LEAGUE

Division 1

Saturday February 23

AFC Uckfield v Dorking Wanderers

Arundel v Crowborough Athletic

Hailsham Town v Chichester City

Horsham YMCA v Shoreham

Lingfield v Peacehaven & Telscombe

Redhill v Lancing

Ringmer v East Preston

Rye Utd v Worthing Utd

Selsey v Hassocks

Sidley Utd v Pagham

St Francis Rangers v East Grinstead Town

Tuesday February 26

Arundel v Chichester City

East Grinstead Town v AFC Uckfield

Hassocks v Dorking Wanderers

Redhill v Lingfield

Rye Utd v Crowborough Athletic

St Francis Rangers v Ringmer

Wednesday February 27

Peacehaven & Telscombe v Hailsham Town

Division 2

Saturday February 23

Bexhill Utd v Rustington

Mile Oak v Oakwood

Saltdean Utd v Broadbridge Heath

Seaford Town v Storrington

Steyning Town v Eastbourne Utd AFC

Westfield v Midhurst & Easebourne

Wick v Newhaven

Tuesday February 26

Bexhill Utd v Eastbourne Utd AFC

Littlehampton Town v Loxwood

Division 3

Saturday February 23

Ferring v Ifield

Hurstpierpoint v Billingshurst

Sidlesham v Roffey

TD Shipley v Barnham

Reserve Section

West Division

Saturday February 23

Broadbridge Heath v Storrington

Rustington v Steyning Town

CUP FIXTURES

John O’Hara League Cup

Thursday February 21 (Round 3)

Horsham YMCA v Crowborough Athletic

Tuesday February 26 (Round 4)

Sidley Utd v Shoreham

Division 2 Challenge Cup (Round 3)

Saturday February 23

Littlehampton Town v Little Common

Loxwood v Southwick

Tuesday February 26

Steyning Town v Newhaven

Wednesday February 27

Mile Oak v Seaford Town

SCFA Intermediate Cup

Saturday February 23

Langney Wanderers v Hassocks Res

Wittering Utd v Haywards Heath Town

Vernon Wentworth Cup

Saturday February 23

(Round 3)

Rottingdean Village v St Francis Rangers Res

(Round 4)

Uckfield Town v Clymping

SCFA RUR Charity Cup (Round 4)

Tuesday February 26

Little Common v East Preston

WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE

Saturday February 23

Premier Division

Barnham Reserves v Upper Beeding

Bosham v Holbrook

Faygate Utd v Cowfold

Hunston CC v Lancing Utd

Newtown Villa v West Chiltington

Watersfield v Lavant

Division 1

Barns Green v Henfield

East Dean v Pulborough

Petworth v Southwater

Yapton v Clymping Reserves

Division 2 North

Billingshurst Reserves v Horsham Trinity

Capel v Newdigate

Holbrook Reserves v Partridge Green

Rudgwick v Ockley

Upper Beeding Reserves v Faygate Utd Reserves

Division 2 South

Boxgrove v Lodsworth

Fernhurst Sports v Rogate 08

Graffham v Newtown Villa Reserves

Predators v Tangmere

Division 3 North

Alfold Reserves v Horsham Crusaders

Forest FC v Cowfold III

Southwater Reserves v Henfield Reserves

Division 3 South

Harting v Whyke Utd

Lavant Reserves v The Vardar Vip FC

Nyetimber Pirates v Bosham Reserves

Rustington Park Seniors v Wittering Utd Reserves

Division 4 North

Border Wanderers v Billinghust III

Capel Reserves v Pulborough Reserves

Henfield III v Rudgwick Reserves

Holbrook III v Horsham Bap & Am

Horsham Trinity Reserves v Horsham Olympic

Division 4 South

Bracklesham v Ambassadors

Felpham Colts v Predators Reserves

Hammer Utd v Lake Road Rangers

Regis Veterans v Lancing Utd Reserves

Whyke Utd Reserves v Coal Exchange

Division 5 North

Ewhurst Reserves v Horsham Trinity III

Horsham Crusaders Reserves v Faygate Utd

Horsham Olympic Reserves v Holbrook IV

Hsm Sparrows Mens FC v Horsham Bap & Am Res

Ockley Reserves v Barns Green Reserves

Division 5 Central

Fittleworth Reserves v Amberley

Partridge Green Reserves v Billingshurst Ath

Slinfold Reserves v Plaistow

West Chiltington Reserves v Petworth Reserves

Wisborough Green Reserves v Southwater III

Division 5 South

Chapel v Harting Reserves

Lodsworth Reserves v Milland

Tangmere Reserves v Fernhurst Sports Reserves

The Crown FC v Stedham Utd Reserves

Wheatsheaf Bognor Regis v Hammer Utd Res

Rugby. All Saturday February 23

RFU London SE 3

Park House v Ashford

Pulborough v Maidstone

Vigo v Folkestone

Sussex 1

Eastbourne v Burgess Hill

Haywards Heath II v Newick

Lewes II v Holbrook

Seaford v Midhurst

Hockey. - All Saturday February 23

England Hockey League

Conference East

Bromley & Beckenham v Old Loughtonians

Chelmsford v Ipswich

Wimbledon v Oxford Hawks

St Albans v Harleston Magpies

Sevenoaks v Horsham

South Hockey League Kent/Sussex Regional

Holcombe II v Marden Russets

Horsham v Herne Bay

Kings & Alleyns v Folkestone

Old Bordenians v Brighton & Hove II

Tunbridge Wells v Old Williamsonians

Worthing v BBHC