Horsham sport: The week ahead

JPCT 12-01-13 S13033074X RUGBY: Horsham v Vigo at Coolhurst -photo by Steve Cobb

JPCT 12-01-13 S13033074X RUGBY: Horsham v Vigo at Coolhurst -photo by Steve Cobb

0
Have your say

Taking in a match this week, check out our fixtures list, weather permitting.

Football: Ryman League Division 1 South

Saturday January 19

Crawley Down Gatwick v Chipstead

Dulwich Hamlet v Maidstone Utd

Eastbourne Town v Tooting & Mitcham

Faversham Town v Burgess Hill Town

Herne Bay v Three Bridges

Hythe Town v Corinthian Casuals

Merstham v Folkestone Invicta

Ramsgate v Leatherhead

Sittingbourne v Whitstable Town

Walton Casuals v Horsham

Worthing v Walton & Hersham

Tuesday January 22

Maidstone Utd v Folkestone Invicta

Mersham v Dulwich Hamlet

Walton & Hersham v Walton Casuals

SUSSEX COUNTY LEAGUE

Division 1

Saturday January 19

Arundel v Selsey

Crowborough Athletic v Sidley Utd

East Preston v Pagham

Hassocks v Dorking Wanderers

Horsham YMCA v Lancing

Lingfield v St Francis Ranges

Redhill v East Grinstead Town

Ringmer v AFC Uckfield

Worthing Utd v Chichester City

Tuesday January 22

Hailsham Town v Redhill

Wednesday January 23

Horsham YMCA v Selsey

Division 2

Saturday January 19

Mile Oak v Storrington

Newhaven v Bexhill Utd

Oakwood v Midhurst & Easebourne

Rustington v Broadbridge Heath

Saltdean Utd v Wick

Steyning Town v Eastbourne Utd AFC

Westfield v Seaford Town

Tuesday January 22

Littlehampton Town v Rustington

Division 3

Saturday January 19

Billingshurst v Ifield

Ferring v Barnham

Haywards Heath Town v Clymping

Hurstpierpoint v TD Shipley

Sidlesham v Roffey

Uckfield Town v Rottingdean Village

Reserve Section

West Division

Saturday January 19

Storrington v Ferring

CUP FIXTURES

FA Challenge Vase (Round 4)

Saturday January 19

Larkhill Athletic v Peacehaven & Telscombe

Rye Utd v Guernsey

Division 2 Challenge Cup (Round 3)

Saturday January 19

Littlehampton Town v Little Common

Loxwood v Southwick

Reserve Section Challenge Cup (Round 2)

Saturday January 19

Seaford Town v Broadbridge Heath

SCFA Senior Cup (Round 3)

Saturday January 19

East Preston v Rye Utd

Eastbourne Utd AFC v Bognor Regis Town

Loxwood v Eastbourne Town

Newhaven v Crawley Town

Three Bridges v Crowborough Athletic

John O’Hara League Cup (Round 3)

Saturday January 19

Ringmer v Peacehaven & Telscombe

St Francis Rangers v Arundel

Centenary Cup

Saturday January 19

Billingshurst Reserves v Faygate Utd

Chichester Charity Cup

Saturday January 19

Newtown Villa Reserves v Faygate Utd Reserves

Division 3 Cup

Saturday January 19

Stedham Utd v Forest

Yapton Reserves v Cowfold III

Malcolm Simmonds Memorial Cup

Saturday January 19

Henfield v Yapton

Tony Kopp Cup

Saturday January 19

Alfold Reserves v Ockley Reserves

Henfield Reserves v Billingshurst Athletic

Vernon Wentworth Cup

Saturday January 19

Wittering Utd v Worthing Leisure

Invitation Cup (Quarter Final)

Sunday January 20

Ajax Kings Arms v Southwater

WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE

Saturday January 19

Premier Division

Barnham Reserves v Watersfield

Bosham v West Chiltington

Holbrook v Hunston CC

Lavant v Upper Beeding

Division 1

Barns Green v Clymping Reserves

East Dean v Petworth

Southwater v Pulborough

Division 2 North

Capel v Partridge Green

Horsham Trinity v Holbrook Reserves

Newdigate v Alfold

Upper Beeding Reserves v Ockley

Division 2 South

Boxgrove v Graffham

Fittleworth v Tangmere

Lodsworth v Athletico Arundel

Predators v Fernhurst Sports

Rogate 08 v Hunston CC Reserves

Division 3 North

Ashington Rovers v Horsham Crusaders

TD Shipley Reserves v Slinfold

Wisborough Green v Ewhurst

Division 3 South

The Vardar Vip v Lavant Reserves

Division 4 North

Border Wanderers v Capel Reserves

Horsham Bap & Am v Horsham Trinity

Pulborough Reserves v Henfield III

Rowfant Village v Horsham Oympic

Rudgwick Reserves v Holbrook III

Division 4 South

Felpham Colts v Ambassadors

Hammer Utd v Coal Exchange

Lake Road Rangers v The Sportsman

Regis Veterans v Lancing Utd Reserves

Whyke Utd Reserves v Bracklesham

Division 5 North

Ewhurst Reserves v Holbrook IV

Faygate III v Newdigate Reserves

Horsham Crusaders Reserves v Barns Green Res

Hsm Sparrows Mens v Horsham Bap & Am Res

Horsham Trinity III v Horsham Olympic Reserves

Division 5 Central

Amberley v Fittleworth Reserves

Petworth Reserves v Slinfold Reserves

Plaistow v Partridge Green Reserves

Watersfield Reserves v Southwater III

West Chiltington Res v Wisborough Green Res

Division 5 South

Chapel v Stedham Utd Reserves

Fernhurst Sports Reserves v Hammer Utd Res

Harting Reserves v Wheatsheaf Bognor Regis

Milland v Felpham Colts Reserves

Tangmere Reserves v The Crown FC

Worthing and Horsham sunday league

Sunday January 20

Division 1

BC Rovers v Angmering Sunday

Fresh FC v Battle FC

Goring Rangers v Ajax LA

Marquis Rangers v Hillbarn Athletic

Worthing Park Vale v Henfield

Division 2

EBR Athletic v Worthing Minors

Hillbarn Athletic Reserves v FC Boca Seniors

Lancing Town v Angmering Sunday Reserves

Division 3

Arun View v Northmore

FC Gyro v Norfolk Utd

Goring FC v Marquis Rangers Reserves

Grattons v The Vine

PHS United v CHS United

Division 4

Amberley Knights v Upper Beeding

Boston Rangers v Worthing Park Vale Resreves

Kaiser Jugs v Horsham 1881

Shelley Arms v GSK Sports

Tarring Wanderers v Forest Recommission

Worthing Rebels v The Sabbath

Division 5

AFC Warwick v Worthing Rebels Reserves

Durrington FC v The Village

PSV Elgin v Smugglers

Rudgwick v BC Rovers Reserves

Worthing Minors Res v Southwater Reserves

Rugby

London 3 South East

Ashford v Horsham

Bromley v Vigo

Folkestone v Gillingham Anchorians

Pulborough v Maidstone

Tunbridge Wells v Park House

Uckfield v Sheppey

Sussex 1

Burgess Hill v Brighton II

Chichester III v Haywards Heath II

Holbrook v Rye

Hove III v Seaford

Midhurst v Eastbourne

Newick v Lewes II

Sussex 2 West

Barns Green v Horsham II

Shoreham II v Norfolk Arms

Sussex Police v Chichester IV

St Francis v Bognor II

Sussex 3 West

Horley II v Pulborough III

Bognor III v St Francis II

Hockey

South League: Kent Sussex Regional

Folkestone v Marden Russets

Herne Bay v BBHC

Horsham v Old Bordenians

Kings & Alleyns v Worthing

Old Williamsonians v Brighton & Hove II

Tunbridge Wells v Holcombe II