Horsham Sport fixtures: September 27-October 4

JPCT 220912  Slinfold v TD Shipley Reserves. Photo by Derek Martin
JPCT 220912 Slinfold v TD Shipley Reserves. Photo by Derek Martin
0
Have your say

Taking in a match this week? Check out our weekly fixture list.

football fixtures

RYMAN LEAGUE

South Division

Saturday September 29

Chipstead v Horsham

Corinthian Casuals v Herne Bay

Folkestone Invicta v Walton Casuals

Tuesday October 2

Chipstead v Three Bridges

Hythe Town v Leatherhead

Ramsgate v Folkestone Invicta

Whitstable Town v Faversham Town

Sussex county league

Division 1

Saturday September 29

AFC Uckfield v Arundel

Crowborough Athletic v Dorking Wanderers

East Grinstead Town v East Preston

Hailsham Town v St Francis Rangers

Hassocks v Worthing Utd

Lancing v Ringmer

Redhill v Pagham

Rye Utd v Lingfield

Selsey v Peacehaven & Telscombe

Shoreham v Chichester City

Sidley Utd v Horsham YMCA

Tuesday October 2

Arundel v East Preston

East Grinstead Town v Ringmer

Hailsham Town v Crowborough Athletic

Horsham YMCA v Hassocks

Lancing v Chichester City

Lingfield v Dorking Wanderers

Pagham v Shoreham

Redhill v AFC Uckfield

Rye Utd v Peacehaven & Telscombe

St Francis Rangers v Sidley Utd

Worthing Utd v Selsey

Division 2

Friday September 28

Eastbourne Utd AFC v Little Common

Saturday September 29

Broadbridge Heath v Bexhill Utd

Loxwood v Saltdean Utd

Oakwood v Mile Oak

Rustington v Seaford Town

Steyning Town v Newhaven

Storrington v Southwick

Wick v Midhurst & Easebourne

Division 3

Saturday September 29

Billingshurst v Rottingdean Village

Clymping v Haywards Heath Town

Ifield v Ferring

Roffey v Barnham

Sidlesham v Uckfield Town

TD Shipley v Hurstpierpoint

Reserve Section (West)

Friday September 28

Loxwood v Broadbridge Heath

Saturday September 29

Hurstpierpoint v Storrington

Midhurst & Easebourne v Steyning Town

cup fixtures

John O’Hara League Cup (Round 1)

Saturday September 29

Westfield v Littlehampton Town

SCFA Intermediate Cup (Round 1)

Saturday September 29

Pagham Res v Ringmer Res

Vernon Wentworth Cup (Round 1)

Saturday September 29

Newhaven Res v East Preston Res

Round 2

Littlehampton Town Res v Rustington Res

Seaford Town Res v Lancing Utd

St Francis Rangers Res v Upper Beeding

Centenary Cup

Saturday September 22

Athletico Arundel v Fernhurst Sports

Division 4 Cup

Saturday September 29

Rudgwick Reserves v Horsham Trinity Reserves

Division 5 Cup

Saturday September 29

Wisborough Green Reserves v Felpham Colts Res

Malcolm Simmonds Memorial Cup

Saturday September 29

Lavant v Petworth

Bosham v Wittering Utd

Henfield v Holbrook

Pulborough v Barns Green

Trophyman Cup (Round 1)

Sunday September 30

AFC Warwick v PRC Eindhoven

Ajax Kings Arms v Horsham 1881

Amberley Knights v Angmering Sunday

Angmering Sunday Reserves v Boston Rangers

Arun View v Worthing Park Vale Reserves

CHS Utd v Worthing Rebels

Dolphin v Goring Rangers

Durrington v Smugglers

FC Boca Seniors v Hillbarn Athletic

FC Gyro v The Village

Fresh FC v Broadwater Celtic

Goring FC v Worthing Rebels Reserves

Grattons v Ajax LA

Henfield v Forest Recommission

Hillbarn Athletic Reserves v Upper Beeding

Kaiser Jugs v Wisborough Green

Lancing Town v GSK Sports

Marquis Ranges v BC Rovers Reserves

Norfolk Utd v Worthing Minors Reserves

PSV Elgin v Worthing Minors

Tarring Wanderers v Goring FC Reserves

The Sabbath v Shelley C

The Vine v Rudgwick

WEST Sussex FOOTBALL league

Saturday September 29

Premier Division

Watersfield v Cowfold

Barnham Reserves v Faygate Utd

Newtown Villa v Hunston CC

Division 1

East Dean v Clymping Reserves

Southwater v Cowfold Reserves

Yapton v Selsey A

Division 2 North

Holbrook Reserves v Horsham Trinity

Upper Beeding Reserves v Partridge Green

Division 2 South

Graffham v Boxgrove

Hunston CC Reserves v Newtown Villa Reserves

Predators v Rogate 08 FC

Tangmere v Fittleworth

Division 3 North

Wisborough Green v Cowfold III

Henfield Reserves v TD Shipley Reserves

Horsham Crusaders v Alfold Reserves

Slinfold v Forest

Division 3 South

Nyetimber Pirates v Harting

Stedham Utd v Bosham Reserves

Whyke Utd v The Vardar Vip FC

Wittering Utd Reserves v Yapton Reserves

Division 4 North

Capel Reserves v Horsham Olympic

Holbrook III v Rowfant Village

Horsham Bap & AM v Billingshurst III

Division 4 South

Ambassadors v Whyke Utd Res

Hammer Utd v Bracklesham

Lake Road Rangers v Regis Veterans

Lancing Utd Reserves v Felpham Colts

The Sportsman v Coal Exchange

Division 5 North

Horsham Olympic Res v Horsham Crusaders Res

Horsham Sparrows Mens FC v Holbrook IV

Horsham Trinity III v Ewhurst Reserves

Newdigate Reserves v Faygate Utd III

Ockley Reserves v Horsham Bap & AM Reserves

Division 5 Central

Amberley v West Chiltington Reserves

Petworth Reserves v Fittleworth Reserves

Plaistow v Billingshurst Athletic

Watersfield Reserves v Slinfold Reserves

Division 5 South

Milland v Fernhurst Sports Reserves

The Crown v Hammer Utd Reserves

Wheatsheaf Bognor Regis v Lodsworth Reserves

Worthing and Horsham sunday league

Sunday September 30

Division 1

Worthing Park Vale v Battle

Division 3

Northmore v Marquis Rangers Reserves

Rugby

Fixtures - Saturday September 29

London 3 South East

Bromley v Gillingham Anchorians

Folkestone v Sheppey

Pulborough v Park House

Tunbridge Wells v Ashford

Uckfield v Maidstone

Vigo v Horsham

Sussex 1

Chichester III v Burgess Hill

Holbrook v Eastbourne II

Hove II v Haywards Heath II

Lewes II v Brighton II

Midhurst v Seaford

Newick v Rye

Sussex 2 West

Horsham II v Pulborough II

Sussex Police v St Francis

Bognor II v Worthing Senior

Chichester IV v Barns Green

Sussex 3 West

Pulborough III v Horsham III

St Francis II v Holbrook II

Worthing Senior II v Bognor III

Hockey

Fixtures - Saturday September 29

Oxford Hawks v Sevenoaks

Ipswich v Old Loughtonians

St Albans v Horsham

Bromley & Beckenham v Harleston Magpies

Wimbledon v Chelmsford

Kent/Sussex Regional

Fixtures - Saturday September 29

Folkestone 1 v BBHC 1

Herne Bay 1 v Worthing 1

Horsham 1 v Brighton & Hove 2

Kings & Alleyns 1 v Holcombe 2

Old Williamsonians 1 v Marden Russets 1

Tunbridge Wells 1 v Old Bordenians 1