Horsham District fixtures round-up: December 8-12

JPCT 011212 Football, Loxwood v BBH. Photo by Derek Martin
JPCT 011212 Football, Loxwood v BBH. Photo by Derek Martin
0
Have your say

Want to catch a game this weekejnd? Check what’s on where with our weekly fixtures update.

Football

Ryman Division 1 South

Saturday December 8

Burgess Hill Town v Three Bridges

Chipstead v Ramsgate

Crawley Down Gatwick v Whitstable Town

Dulwich Hamlet v Horsham

Eastbourne Town v Hythe Town

Faversham Town v Walton Casuals

Folkestone Invicta v Tooting & Mitcham

Herne Bay v Merstham

Leatherhead v Maidstone Utd

Sittingbourne v Worthing

Walton & Hersham v Corinithian Casuals

Tuesday December 11

Faversham Town v Leatherhead

Maidstone Utd v Three Bridges

Walton & Hersham v Horsham

Worthing v Ramsgate

Wednesday December 12

Eastbourne Town v Sittingbourne

SUSSEX COUNTY LEAGUE

Division 1

Saturday December 8

Arundel v Hailsham Town

Chichester City v Ringmer

Crowborough Athletic v St Francis Rangers

Dorking Wanderers v East Preston

East Grinstead Town v Lancing

Hassocks v Sidley Utd

Horsham YMCA v AFC Uckfield

Redhill v Selsey

Shoreham v Lingfield

Tuesday December 11

Arundel v Pagham

Hailsham Town v Peacehaven & Telscombe

Sidley Utd v Lingfield

Division 2

Saturday December 8

Broadbridge Heath v Oakwood

Eastbourne Utd AFC v Seaford Town

Little Common v Steyning Town

Littlehampton Town v Westfield

Midhurst & Easebourne v Storringotn

Mile Oak v Loxwood

Rustington v Saltdean Utd

Southwick v Newhaven

Wick v Bexhill Utd

Division 3

Saturday December 8

Hurstpierpoint v Ferring

TD Shipley v Sidlesham

Reserve Section West

Saturday December 8

Steyning Town v Midhurst & Easebourne

Storrington v Arundel

CUP FIXTURES

FA Challenge Vase (Round 3)

Saturday December 8

Haverhill Sports Ass v Peacehaven & Telscombe

Vernon Wentworth Cup (Round 3)

Saturday December 8

Sompting v Barnham

Mid Sussex Senior Charity Cup (Round 2)

Saturday December 8

Balcombe v Broadbridge Heath Res

Division 3 Challenge Cup (Round 2)

Saturday December 8

Uckfield Town v Rottingdean Village

SCFA Intermediate Cup (Round 4)

Saturday December 8

Cowfold v White Knight

Haywards Heath Town v Selsey Res

Ifield v Clymping

Langney Wanderers v Roffey

Montpelier Villa A v Billingshurst

Peacehaven Utd v Eastbourne Town Res

Wittering Utd v St Leonards Social FC

Malcolm Simmonds Memorial Cup

Saturday December 8

Faygate Utd v Upper Beeding

Sussex County Challenge Cup (Quarter Final)

Sunday December 9

Angmering Sunday v Goring Rangers

Millhouse v Hillbarn Athletic

Trophyman Cup (Round 2)

Sunday December 9

Marquis Rangers Reserves v Worthing Park Vale

SCFA Senior Cup (Round 2)

Tuesday December 11

Horsham YMCA v Loxwood

Lancing v Oakwood

Newhaven v Littlehampton Town

Southwick v Crowborough Athletic

Steyning Town v East Preston

SCFA RUR Charity Cup (Round 3)

Tuesday December 11

Broadbridge Heath v Bexhill Utd

WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE

Saturday December 8

Premier Division

Bosham v Lavant

Holbrook v Newtown Villa

Hunston CC v Lancing Utd

West Chiltington v Watersfield

Division 1

Clymping Reserves v Yapton

Petworth v Cowfold Reserves

Pulborough v Selsey A

Southwater v East Dean

Division 2 North

Alfold v Upper Beeding Reserves

Billingshurst Reserves v Newdigate

Horsham Trinity v Faygate Utd Reserves

Rudgwick v Capel

Division 2 South

Boxgrove v Hunston CC Reserves

Fernhurst Sports v Graffham

Predators v Athletico Arundel

Rogate 08 v Fittleworth

Tangmere v Newtown Villa Reserves

Division 3 North

Ewhurst v Wisborough Green

Forest FC v Alfold Reserves

Horsham Crusaders v Ashington Rovers

Slinfold v Cowfold III

Division 3 South

Nyetimber Pirates v Wittering Utd Res

The Vardar Vip FC v Harting

Yapton Reserves v Bosham Reserves

Division 4 North

Billingshurst III v Pulborough Reserves

Border Wanderers v Rudgwick Reserves

Holbrook III v Horsham Trinity Reserves

Horsham Olympic v Horsham Bap & Am

Rowfant Village v Capel Reserves

Division 4 South

Ambassadors v Lake Road Rangers

Felpham Colts v Coal Exchange

Lancing Utd Reserves v The Sportsman

Regis Veterans v Predators Res

Whyke Utd Reserves v Hammer Utd

Division 5 North

Barns Green Reserves v Holbrook IV

Faygate Utd III v Horsham Sparrows Mens FC

Horsham Bap & Am Res v Horsham Crusaders R

Horsham Trinity III v Newdigate Reserves

Ockley Reserves v Horsham Olympic Reserves

Division 5 Central

Billingshurst Athletic v Wisborough Green Res

Fittleworth Reserves v Amberley

Partridge Green Reserves v Southwater III

Plaistow v West Chiltington Reserves

Watersfield Reserves v Petworth Reserves

Division 5 South

Hammer Utd Reserves v Chapel

Harting Reserves v Tangmere Reserves

Milland v The Crown FC

Stedham Utd Reserves v Lodsworth Reserves

Wheatsheaf Bognor Regis v Felpham Colts Res

Worthing and Horsham sunday league

Sunday December 9

Division 1

Ajax Kings Arms v Fresh FC

Ajax LA v Marquis Rangers

Battle FC v Worthing Park Vale

BC Rovers v Henfield

Division 2

Broadwater Celtic v PRC Eindhoven

FC Boca Seniors v EBR Athletic

Hillbarn Athletic Res v Angmering Sunday Res

Worthing Minors v LC United

Division 3

CHS United v Northmore

Grattons v Arun View

Southwater v FC Gyro

The Vine v Goring FC

Division 4

Boston Rangers v Amberley Knights

Forest Recommission v Tarring Wanderers

GSK Sports v Shelley Arms

Upper Beeding v Horsham 1881

Worthing Park Vale Res v Kaiser Jugs

Division 5

Dolphin v Worthing Rebels Reserves

Durrington FC v BC Rovers Reserves

Goring FC Reserves v Smugglers

PSV Elgin v AFC Warwick

Rudgwick v Southwater Reserves

The Village v Worthing Minors Reserves


Rugby

London 3 South East

Saturday December 8

Bromley v Ashford

Folkestone v Tunbridge Wells

Gillingham Anchorians v Maidstone

Horsham v Sheppey

Uckfield v Pulborough

Vigo v Park House

Sussex 1

Saturday December 8

Brighton II v Eastbourne

Holbrook v Chichester III

Lewes II v Haywards Heath II

Midhurst v Hove III

Newick v Burgess Hill

Rye v Seaford

Sussex 2 West

Saturday December 8

Chichester IV v Horsham II

Bognor II v Norfolk Arms

St Francis v Barns Green

Shoreham II v Pulborough II

Sussex Police v Worthing Senior

Sussex 3 West

Saturday December 8

Bognor III v Midhurst II

Hockey

South League, Kent/Sussex Regional

Saturday December 8

BBHC 1 v Old Williamsonians 1

Brighton & Hove 2 v Tunbridge Wells 1

Herne Bay 1 v Folkestone 1

Holcombe 2 v Worthing 1

Marden Russets 1 v Horsham 1

Old Bordenians 1 v Kings & Alleyns 1